Şcoala Gimnaziala Raciu

Categorie: Reţeaua şcolară

Procesul instructiv-educativ din cadrul şcolii Raciu se desfăşoară cu un număr de 124 elevi, distribuiţi pe ciclul primar (cl. preg.-IV) si ciclul gimnazial (V-VIII).
Programul şcolar se desfăşoară în două schimburi. Ciclul primar funcţionează între orele 8.30-11.50 iar ciclul gimnazial funcţionează între orele 12.00-17.50.

Grădiniţa cu program normal Raciu

Categorie: Reţeaua şcolară

Grădiniţa cu program normal Raciu, are înscrişi un număr de 28 de copii, organizaţi într-o grupă mixtă.

Grădiniţa cu program normal Şuţa-Seacă

Categorie: Reţeaua şcolară

Grădiniţa cu program normal Şuţa-Seacă, are înscrişi un număr de 26 de copii, organizaţi într-o grupă mixtă.

Grădiniţa cu program normal Silişte

Categorie: Reţeaua şcolară

Grădiniţa cu program normal Silişte, are înscrişi un număr de 25 de copii, organizaţi într-o grupă mixtă.

Şcoala Gimnaziala Şuta Seacă

Categorie: Reţeaua şcolară

Procesul instructiv-educativ din cadrul şcolii Şuţa-Seacă se desfăşoară cu un număr de 57 elevi, distribuiţi pe ciclul primar (cl. preg.-IV) şi ciclul gimnazial (V-VIII).
Programul şcolar se desfăşoară pentru ambele cicluri în intervalul orar 8.00-14.00.

Copyright © 2019 Şcoala Raciu. Toate drepturile rezervate.